Fizjoterapeuta dziecięcy i warsztaty z fizjoterapeutką dla przyszłych rodziców

Zapraszamy na

Konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym.

Konsultacje prowadzi Pani Barbara Górska, doświadczona  fizjoterapeutka zajmująca się fizjoterapią dzieci i niemowląt oraz diagnozą niemowlaków metodą Prechtla.

Integracja sensoryczna. Poradnia Sensoryka

Zapraszamy na

Warsztaty z fizjoterpaeutką dla przyszłych rodziców

 

Spotkania z fizjoterapeutką dla rodziców i przyszłych rodziców, by poszerzyć ich wiedzę o właściwej pielęgnacji wspierającej rozwój noworodków i niemowląt. Co ważne w zajęciach można wziąć udział jeszcze w okresie ciąży.

Zajęcia prowadzi Pani Barbara Górska, doświadczona  fizjoterapeutka zajmująca sie między innymi masażem oraz diagnozą niemowlaków metodą Prechtla.

Diagnoza i terapii integracji sensorycznej, psycholog, logopeda, fizjoterapia, wybiórczość pokarmowa, diagnoza słuchu, terapia ręki. SENSORYKA. Kraków

 

Ponadto oferujemy Państwu cykl trzech zajęć z fizjoterapeutką, mających na celu szerzenie wiedzy wśród obojga przyszłych rodziców. Zajęcia dają odpowiednie przygotowanie praktyczne i merytoryczne pod kątem pielęgnacji wspierającej rozwój noworodków i niemowląt oraz wiedzę na temat odpowiedniej diagnostyki zdrowia dziecka.

Na pierwszych zajęciach dużo z teorii, która odpowiada na wiele stawianych przez rodziców pytań po przyjściu dziecka na świat.

 

Zajęcia 1.

Rodzic jako pierwszy diagnosta – czyli na co zwrócić uwagę.

Odpowiadamy, co jest niepokojące a co jest oznaką zdrowia w pierwszych dniach i tygodniach życia noworodka.  Omówienie odruchów niemowlęcych oraz ich wpływu na kolejne etapy rozwoju. Jak rozwija się mózg człowieka i co to jest plastyczność mózgu. Jak masaż wpływa na rozwój mózgu.

 

Zajęcia 2.

Nauka odpowiedniej pielęgnacji – czyli wspieranie rozwoju noworodka przez właściwą pielęgnację.

Na drugich zajęciach dużo praktyki, która może być zastosowana już w pierwszym dniu przyjścia dziecka na świat. Nie chodzi tylko o bezpieczną pielęgnację dziecka czyli wiedzę położniczą, ale taką która dodatkowo toruje drogę dziecka do rozwoju czyli wiedzę fizjoterapeutyczną. Właściwe podnoszenie, odkładanie na brzuszek i plecy, noszenie, ubieranie i rozbieranie. Nauka pozycji ułożeniowych noworodka wspierających jego rozwój. Kiedy kładziemy na brzuszek, kiedy na plecy a kiedy wskazana jest lub nie pozycja w leżeniu na boku.  Zajęcia pozwalają na uniknięcie błędów najczęściej popełnianych przez nieuświadomionych rodziców w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka tj. w okresie największej plastyczności mózgu czyli okresie bardzo ważnym w rozwoju. Na tym  spotkaniu będzie również omówienie sprzętów, które służą harmonijnemu rozwojowi w okresie noworodkowym i niemowlęcym, jak również tych, które mogą spowalniać rozwój nawet zdrowego dziecka z wyjaśnieniem dlaczego tak się dzieje.

 

Zajęcia 3.

Nauka masażu niemowlęcego.

Na trzecich zajęciach korzystamy z teorii i praktyki z poprzednich dwóch zajęć dlatego fajnie jest być obecnym na obu poprzednich zajęciach. Zajęcia praktyczne nauka na lalkach oraz omówienie dlaczego odpowiednio wykonany masaż wspiera rozwój mózgu.

 

Zajęcia 4.

Czy moje dziecko jest zdrowe – to pytanie zadaje sobie każdy rodzic.

Na czwartych zajęciach o diagnostyce Prechtla może to być kontynuacja lub jako zupełnie oddzielne zajęcia. To znaczy, że mogą dołączyć rodzice, którzy nie brali udziału w poprzednich zajęciach. Dowiedz się więcej o diagnostyce Prechtla na czym polega i dlaczego warto z niej skorzystać w pierwszych tygodniach życia dziecka.

 

Ponadto oferujemy indywidualne konsultacje z fizjoterapeutką

Indywidualne konsultacje z fizjoterapeutką, to wsparcie rodziców w nabywaniu odpowiednich nawyków z dzieckiem lub celowana terapia na indywidualne problemy niemowlaka oferowane jako wizyta domowa lub wizyta z dzieckiem w Ośrodku Sensoryka. Konsultacje sa oddzielnie płatne –  nie są uwzglednione w pakiecie powyższych zajęć 1 do 4

Zapraszamy na  pierwszy cykl 3 warsztatów:

Terminy do uzgodnienia

Możliwość indywidualnych konsultacji po.

Kolejny termin warsztatów (te same tematy)

 

Indywidualnych konsultacje fizjoterapeuty.

Minimalna liczba uczestników to 3 osoby.

Konieczna przedpłata minimum na dwa dni przed warsztatami.

Zapraszamy do zapisów

Cykł 3 zajęć

300/450 - zł
Cena dla jednej osoby 300 zł dla pary 450 zł

Zajęcia pojedyńcze

120/170 - zł
Cena dla jednej osoby 120zł dla pary 170zł

Konsultacja indywidualna

160 - zł
50 minut

Polub nas na Facebook